W dniach 07 - 09 grudnia 2012 r. Bank Żywności w Siedlcach zorganizował Świąteczną Zbiórkę Żywności. Do akcji licznie zgłosili się wolontariusze z naszej szkoły, którzy na terenie placówek handlowych Topaz i Kaufland wspomagali akcję.

zdjęcia

Zimowa aura towarzyszyła uczestnikom wycieczki do Liwu i Warszawy w dniu 7 XII 2012 roku. Uczniowie klas 1 sa, 2 lb, 2 sm zwiedzili Muzeum Zbrojownię w Liwie, gdzie poznali m.in. okoliczności powstania zamku oraz historię Żółtej Damy -ducha nawiedzającego budowlę. Kolejnym etapem podróży było Stare Miasto w Warszawie. Tutaj wycieczkowicze mieli możliwość zapoznania się z najważniejszymi i najstarszymi warszawskimi zabytkami, zarówno tymi, które zostały zrekonstruowane po II wojnie światowej, jak i tymi, którym udało się przetrwać zawirowania dziejowe. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie owocnie spędziliśmy czas podziwiając osiągnięcia współczesnej nauki.

zdjęcia

W ramach realizacji projektu "Chemia-wiem, umiem, rozumiem" klasa Igb z nauczycielem chemii Jolantą Zagalską uczestniczy w zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Chemii UPH w Siedlcach w roku szkolnym 2012/2013.

zdjęcia

29 listopada na godzinie wychowawczej cztery wrózki przepowiadały przyszłość uczniom klasy 2 li. Pomyslność w szkole, szczęście w miłości symbolizowały figurki z wosku lanego przez klucz w blasku świec. Zobaczcie zreszta sami.

zdjęcia

W dniu 28.11.2012r. klasa 3H i 2GŻ z opiekunami: J. Zagalską, A. Borkowską, H. Bandurską były na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, podczas której młodzież zwiedzała ekspozycje i brała czynny udział w pokazach naukowych i zajęciach warsztatowych.

zdjęcia

Uczeń naszej szkoły Maciej Garbaczewski z klasy II gż zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów w Kick Boxingu, które odbywały się w dniach 26-29.11.2012 w Bukareszcie. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów

spin.siedlce.pl

Akcja- STOP ŚMIERCI NA DRODZE

czytaj

rozpoczęcie

spotkanie z terapeutą uzależnień

spotkanie z policjantem

finał

piszą o nas

Wewnątrzszkolne mistrzostwa w tenisie stołowym

zdjęcia

Konferencja Zamknięcia Projektu - "Praktyka podstawą kształcenia zawodowego" 2012

podsumowanie projektu

zdjęcia

23 listopada 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Siedlcach Mazowiecki Wicekurator Oświaty Mariusz Dobijański wręczył 38 uczniom z Siedlec i okolicznych powiatów Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły.

zdjęcia

W dniu 23 listopada 2012 roku grupa uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej z klasy 1a wraz z nauczycielem przysposobienia obronnego i edukacji dla bezpieczeństwa mgr Bożeną Uziębło przeprowadzili szkolenie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach. Praktyczny pokaz czynności ratowniczych przeprowadzili uczniowie:
 • Kruk Michał
 • Chęć Kamil
 • Lewczuk Cezary
 • Smętkowski Maciej

  zdjęcia

 • Obchody 94 rocznicy odzyskania Niepodległości rozpoczęła Msza św. w kościele pw.Św.Józefa. Uroczystej Eucharystii za Ojczyznę przewodniczył ks. biskup ordynariusz Zbigniew Kiernikowski. Po Mszy św. uczestnicy uroczystośc, w tym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przeszli na Plac Wolności. Tym razem kolumna marszowa miała niezwykły skład, obok pocztów sztandarowych jechały stare zabytkowe pojazdy oraz dwie ciężarówki udekorowane biało-czerwonymi flagami i balonikami. Z samochodów mieszkańców Siedlec pozdrawiali uczniowie siedleckich szkół. Po wystąpieniu prezydenta Kudelskiego delegacje złożyły wieńce i wiązanki pod odbudowanym przed dwoma laty Pomnikiem.

  zdjęcia

  9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to dzień symboliczny, pokazujący miłości do Ojczyzny, walkę o wolność i wiarę w zwycięstwo. Uczestnicząc w akademii szkolnej mogliśmy oddać szacunek wszystkim Polakom, walczącym za Ojczyznę, tym którzy odeszli i tym którzy żyją obecnie. Wszyscy ze skupieniem i uwagą wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy 3lb, 4gk i 1h oraz chóru szkolnego.

  zdjęcia

  W dniach 8 - 9 XI pielgrzymowaliśmy do Częstochowy, aby Maryi Królowej Polski, Matki Jezusa i naszej zawierzyć siebie i zbliżający się szybkimi krokami czas matury. Inicjatorami wyjazdu byli uczniowie klasy 4sp, którzy zaprosili do współudziału uczennice klasy 4gż.

  zdjęcia

  czytaj

  Święto Wszystkich Świętych nie bez przyczyny nazywane bywa dniem refleksji. Ten dzień, przypominający o nietrwałości ludzkiego życia, tym bardziej powinien skłaniać nas do zastanowienia się nad własnym życiem i postępowaniem. To dzień charakterystyczny w roku, kiedy szczególnie myślimy o naszych zmarłych. Udajemy się wówczas na miejskie lub wiejskie ciche cmentarze, by tam w zadumie i powadze oddać hołd tym, którzy od nas odeszli do życia wiecznego. Dlatego w ostatnim październikowym dniu zajęć lekcyjnych uczniwie klasy 1A wraz z wychowawcą udała się na cmentarz wojenny i uczciła pamięć o zmarłych. Sprzątaliśmy groby, zapalaliśmy znicze, odmówiliśmy krótką modlitwę. Była to dla nas dobra lekcja patriotyzmu i zajęcia wychowawcze.

  zdjęcia

  W dniu 31 października w naszej szkole odbyły się zajęcia językowe dla 2 grup maturalnych p.E.Sobiczewskiej: (4h i 4sp). Zajęcia poprowadzili Amerykańscy wolontariusze: Carlene i Rene, którzy zostali zaproszeni do naszej szkoły po raz drugi w tym miesiącu. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z gośćmi po angielsku oraz uczestniczyć w grach i ćwiczeniach językowych mających na celu przygotowanie ich do ustnego egzaminu maturalnego z języka angielskiego w maju 2013.

  zdjęcia

  W środę - 31 października - wybieraliśmy nową Radę Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym społeczność uczniowską reprezentować będą: Milena Borkowska (I H), Patrycja Lenartowicz (2 H), Przemek Trzciński (3 GK), Magdalena Chmielewska (3 H). Szczegóły wkrótce na stronie Samorządu Uczniowskiego.

  zdjęcia

  26 października odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy Technicznej. W olimpiadzie uczestniczyło 14 uczniów z klas: 4sp, 3sp, 3sm, 2sp, 2sm i 1sa.

  zdjęcia

  Spotkania z posłem na Sejm RP p. Krzysztofem Tchórzewskim

  zdjęcia

  W dniu 25 października świętowaliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Języków Obcych. Z tej okazji odbyły się różne zajęcia językowe: dyktando z języka rosyjskiego, Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii (P.Miler) oraz międzyklasowy konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych, zorganizowany przez p. E. Sobiczewską.

  zdjęcia

  więcej

  Dnia 24 października odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji na zaproszenie pani Magdaleny Figurskiej odwiedziło szkołę dwoje Native Speakerów, którzy poprowadzili spotkanie z zaproszonymi uczniami. Uczniowie klasy 1LI wzięli aktywny udział w przygotowaniach do tego spotkania a wybrani uczniowie 1GB, 1LB, 2GK, 2H, 3H, 4H, 4GB mieli okazję porozmawiać z rodowitymi Amerykanami.

  zdjęcia

  Nie marnuj jedzenia ... Pod takim hasłem Bank Żywności w Siedlcach zorganizował pikietę, na której nie zabrakło oczywiście naszych uczniów. Z Bankiem Żywności współpracujemy od lat. Dzięki temu mogliśmy zorganizować ŚWIĄTECZNĄ PACZKĘ dla konkretnych rodzin. Pomagamy i jednocześnie promujemy naszą szkołę w środowisku lokalnym

  zdjęcia

  „Jan Paweł II – Papież Rodziny” to temat przewodni XII Dnia Papieskiego, Obchodzony był w tym roku 14 października, w niedzielę poprzedzającą 34 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a w naszej szkole 23 października.

  zdjęcia

  czytaj

  prezentacja

  Wspólne gotowanie

  zdjęcia

  Dzień Edukacji Narodowej w ZSP3

  zdjęcia

  12 października Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas pierwszych otrzęsiny, o których troszkę więcej można przeczytać w zakładce "SAMORZĄD UCZNIOWSKI"

  zdjęcia

  9 października uczniowie klas 4gż, 4 h, 3 gż i 3 gk poznawali Warszawę z bardziej edukacyjnej strony podczas zwiedzania Parlamentu oraz w Centrum Nauki Kopernik.

  zdjęcia

  Drużyna naszej szkoły w składzie: Barbara Zabuska z klasy 3gż oraz Joanna Pawluk i Damian Dobroliński z klasy 4gk zajęli 5 miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Wołowina na Polskim Stole”. Konkurs odbył się 26-27 września 2012r. w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.
  Opiekun drużyny – Dariusz Dudziuk

  zdjęcia

  Wycieczka rowerowa.

  zdjęcia

  27 września 2012 w naszej szkole uczniowie wybierali nowego Rzecznika Praw Ucznia oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego. W wyniku wyborów:
  - Rzecznikiem Praw Ucznia została pani Beata Grochowska;
  - natomiast opiekę nad Samorządem Uczniowskim pełnić będą: pani Marta Pasiak i pani Agnieszka Seredzińska.

  zdjęcia

  W dniu 26 września w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się II Festiwal Piosenki Europejskiej . W festiwalu wzięło udział 28 solistów lub zespołów z siedleckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali Patrycja Maliszewska, Angelika Więch, Mateusz Grochowski oraz Wladek Liaszenko. Uczniowie wykonali utwory w języku angielskim i hiszpańskim, nad przygotowaniem prezentacji czuwali Aleksandra Mokrzecka i Sergiusz Liaszenko.

  podlasie.24

  zdjęcia

  Dominika Kazimierzak i Michał Nejranowski z klasy 2gk wraz z nauczycielem Dariuszem Dudziukiem uczestniczyli w warsztatach kulinarnych – TRADYCYJNE PRODUKTY. NOWOCZESNA KUCHNIA POLSKA – w ramach projektu „Żywność wysokiej jakości. Krótsza droga od producenta do konsumenta” organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i Slow Food Youth w Nałęczowie w dniach 18 i 19 września 2012 roku.

  http://www.efrwp.pl/element/ngo-ii-edycja

  zdjęcia

  W dniu 17.09.2012 uczniowie klasy II gż wraz z opiekunami: Anną Borkowską i Jolantą Zagalską wzięli udział w międzynarodowej akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata". Celem akcji jest kształtowanie postaw ekologicznych, odpowiedzialności za środowisko lokalne, zrozumienie znaczenia segregacji odpadów i istoty recyklingu. W tym roku młodzież naszej szkoły sprzątała teren wokół siedleckiego zalewu.

  zdjęcia

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

  zdjęcia

  POPRZEDNIA
  NASTĘPNA