„NA STAŻ PO WYŻSZE KOMPETENCJE”
– zagraniczne staże zawodowe uczniów ZSP Nr 3
w Siedlcach
ulotka informacyjna
regulamin
Dnia 23 września 2013 w naszej szkole odbyła się konferencja podsumowująca pierwszą edycję projektu Leonardo da Vinci: " Na staż po wyższe kompetencje", z udziałem Dyrektora Krzysztofa Grzegorczuka - szkolnego koordynatora projektu, byłego Dyrektora Jana Stankiewicza, Pani Dyrektor Ewy Parobczy, wszystkich 38 tegorocznych stażystów, ich opiekunów: Elżbiety Sobiczewskiej, Swietłany Dalinczuk, Sergio Liaszenko oraz zaproszonych gości. Po krótkich prezentacjach poszczególnych grup nasi stażyści odebrali dokument Europass Mobility oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu j. włoskiego. Na zakończenie konferencji odbył się poczęstunek w sali nr 30 połączony z obejrzeniem wystawy zdjęć z praktyk i pobytu naszych uczniów w Spoleto we Włoszech. Nowym grupom włoskim życzymy powodzenia!

zobacz więcej

III grupa uczniów naszej szkoły zakwalifikowanych do projektu „Na staż po wyższe kompetencje” w programie LEONARDO DA VINCI finansowanym ze środków Unii Europejskiej wraz z opiekunem Sergio Liaszenko szczęśliwie dotarła na miejsce odbywania stażu w Spoleto we Włoszech. Wszyscy są zadowoleni i przekazują gorące pozdrowienia dla dyrekcji szkoły oraz znajomych. CORDIALI SALUTI DA SPOLETO!!!

zobacz więcej

Dnia 29 czerwca grupa II w ramach projektu "Leonardo da Vinci" po ukończeniu kursu języka włoskiego i przygotowaniu kulturowym wyjechała na praktyki we Włoszech. Uczestnicy drugiej grupy, biorącej udział w projekcie 'Leonardo da Vinci', wraz z opiekunem p. Swietłaną Dalinczuk serdecznie dziękują całej Dyrekcji ZSP nr 3 w Siedlcach oraz wszystkim innym osobom zaangażowanym w realizację w/w projektu, za umożliwienie wyjazdu na staż do Włoch i pomyślny przebieg całego przedsięwzięcia. Trzy tygodnie praktyk w Spoleto minęły błyskawicznie. Wycieczki kulturoznawcze, między innymi nad wodospady Cascata della Marmore nieopodal miasteczka Terni, do Asyżu oraz Rzymu umilały pobyt we Włoszech. Bez wątpienia, wszyscy wrócą do Polski z pełnym bagażem nowych doświadczeń, umiejętności, wrażeń i licznymi pamiątkami dla najbliższych. Do zobaczenia w Polsce! Ci vediamo in Polonia :)

zobacz więcej

Dnia 29 czerwca grupa II w ramach projektu "Leonardo da Vinci" po ukończeniu kursu języka włoskiego i przygotowaniu kulturowym wyjechała na praktyki we Włoszech. Po bezpiecznym wylądowaniu na lotnisko w Fiumicino, nieopodal Rzymu i długiej podróży busem do Spoleto, Villa Redenta przywitała wszystkich bardzo miłą atmosferą i smacznym posiłkiem. Drugiego dnia pobytu piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu starożytnego miasteczka Spoleto. Gorące pozdrowienia przesyłają uczestnicy projektu, wraz z opiekunem mgr. Swietłaną Dalinczuk.

zobacz więcej

W dniu 9 czerwca I grupa włoska pojechała na wycieczkę nad marmurowy wodospad w okolicach Terni, który jest dziełem człowieka - przykładem wybitnych osiągnięć inżynierów starożytnego Rzymu. Ten malowniczy wodospad był inspiracją już dla starożytnych pisarzy takich jak Wirgiliusz czy Cyceron. W późniejszych wiekach jego piękno opiewał Byron, Dickens i Shelley. Sławni malarze przedstawiali go na swoich obrazach. W godzinach popołudniowych odwiedziliśmy Asyż- miasto św. Franciszka.
17 czerwca odbyliśmy długą i wyczerpującą pieszą wycieczkę po wiecznym mieście, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne budowle starożytnego i nowożytnego Rzymu oraz kupić upominki dla najbliższych.

zobacz więcej

I grupa z p.Elżbietą Sobiczewską, przesyła pozdrowienia ze Spoleto we Włoszech :) Jesteśmy zadowoleni, że dotarliśmy cało i szczęśliwie. Oto najświeższe zdjęcia z lotniska, podróży i pobytu ze Spoleto. Amici tutto a posto, Ciao!

zobacz więcej

Na staż po wyższe kompetencje - 14 maja 2013.
W dniu dzisiejszym miało miejsce spotkanie związane z zagranicznymi praktykami we Włoszech. Uczniowie otrzymali koszulki z logo projektu, torbę sportową oraz 2 przewodniki: po Umbrii oraz Rzymie. Na spotkaniu uczniowie zostali poinformowani o szczegółach wyjazdu i pobytu oraz mieli za zadanie wypełnić ankiety po polsku i angielsku. Wszystkie 3 grupy włoskie zostały sfotografowane.

zobacz więcej